Książka moim przyjacielem

KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM Minął już kolejny rok, wielkiej przyjaźni przedszkolaków
z książką. Wiemy, że każde dziecko ma przyjaciela, z którym lubi się bawić i miło spędzać z nim czas. Jednak przyjaźń z książką jest wyjątkowa. Dzieci nigdy się z nią nie nudzą. Książka pomaga im w nauce oraz wesołej zabawie.

Celem cyklu zajęć ,,W świecie książek” było:  utrwalenie zasad prawidłowego korzystania
z książek, kształtowanie nawyków odkładania książek na półkę oraz czytania książek.
            Dzieci poznały również nowe zawody i uświadomiły sobie wartość pracy każdego człowieka w procesie tworzenia książki.

Dziękujemy Rodzicom i opiekunom dzieci za systematyczne czytanie książeczek. Doskonale wiemy, że czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne. Z pewnością nie zrobi tego za nas komputer ani telewizja. Podczas czytania poświęcamy dziecku swój czas, patrzymy na nie z miłością i przekazujemy mu jak bardzo jest dla nas ważne.

Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu ,, Przyjaciel książek ”.

Dzieci korzystały z książek: zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wypożyczonych z Biblioteki Publicznej w Białce Tatrzańskiej oraz   biblioteki szkolnej i domowej  biblioteczki.