Robo-triki u nas w szkole

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w zajeciach  z ROBOTYKI oraz Długopisów 3d

Celem zajęć jest edukacja STEAM. Nauczanie podstaw kodowania, programowania, tworzenia konstrukcji z klocków, pogłębianie umiejętności manualnych, ćwiczenie pamięci, nauka pracy w grupie.  Na zajęciach uczniowie budowali robota z instrukcji na tablecie.

Długopisy 3D

Warsztaty z długopisami 3D to duża dawka samodzielnej pracy. Za ich pomocą można tworzyć niezwykłe konstrukcje przestrzenne. Długopisy 3D to doskonały sposób na rozwój wyobraźni przestrzennej i kreatywności uczniów.

Efekt działań dzieci jest widoczny natychmiast, a prace dają im niesamowitą satysfakcję z samodzielnie wytworzonego projektu. Zajęcia mają na celu doskonalenie staranności, rozbudzanie kreatywnego i przestrzennego myślenia, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, naukę szukania skutecznych rozwiązań w realizacji prac konstrukcyjnych i twórczych.