Kreatywnie i mądrze na świetlicy

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole to godziny pełne różnorodnych oraz ciekawych łamigłówek, gier i wyzwań edukacyjnych. Uczniowie odkrywają podczas nich swoje zainteresowania, pogłębiają wiedzę, uczą się także rozumieć otaczający ich świat. Dzieci chętnie współpracują, doskonaląc jednocześnie umiejętność pokonywania trudności – dzięki czemu lepiej poznają siebie i swoich rówieśników.

Niezmiennie jednymi z ulubionych atrakcji, podczas dotychczasowych zajęć, były: gry planszowe, puzzle czy memory. Zabawy te zawsze łączyły się z mnóstwem śmiechu i zdrowym współzawodnictwem.

W trakcie spotkań w świetlicy podopieczni mieli również okazję nauczenia się podstaw kodowania – poprzez korzystanie z aplikacji code.org i kolorowanie zakodowanych obrazków. Poznali także tajniki działania drukarki 3D.

Ponadto odbyła się projekcja filmu ,,Cyrk motyli”. Dzięki przedstawionej w nim historii uczniowie mogli przekonać się, że każdy człowiek jest piękny, ważny i ma liczne talenty. Wystarczy je tylko odkryć, a następnie stopniowo rozwijać.

Na zajęciach uczniowie mieli również możliwość ćwiczyć, w jaki sposób zabandażować ranę lub jakie informację powinniśmy podać dzwoniąc pod numer alarmowy.

Nie brakowało także różnorodnych zajęć łączących ruch oraz zabawę. Na jednych z nich rywalizowali ze sobą, dzieląc się na drużyny i przeciągając linę. Wyzwanie to było nie tylko źródłem pozytywnych emocji, ale przede wszystkim impulsem do pełnego zaangażowania oraz okazją do nauki przegrywania. Uczniowie mieli szansę zrozumieć, że porażka może stanowić motywację do dalszej, efektywnej pracy.

Poza wieloma atrakcjami dzieci odrabiały również zadania domowe, uczyły się wierszyków lub utrwalały wiedzę zdobytą na lekcjach.

Dzięki wszystkim wymienionym powyżej działaniom w świetlicy ustawicznie było realizowane hasło: ,,NAUKA PRZEZ ZABAWĘ!!!”.

[ Treść ]