OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „MATEMATYKA – KTO W PRACY LICZY, MIERZY I WAŻY?”

Podczas kolejnych zajęć realizowanych w ramach projektu uczniowie klasy 2 i 3 pod kierunkiem wychowawcy klasy Grażyny Stasik uczyli się, jak wykorzystywać wiadomości zdobyte w szkole w codziennym życiu. Dzieci sprawdzały, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Ponadto trenowały projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczyły również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoliło im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. W drugim półroczu zrealizowaliśmy kolejne scenariusze związane z tematem projektu. Były to następujące tematy:

1. Co się liczy w tańcu i muzyce?
  2. Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy?
  3. Po co nam matematyka?
  4. Czy matematyka może się przydać w kuchni?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć Uniwersytetu Dzieci w Klasie.